İzinli Pazarlama Yasası İle İlgili ÇMD Başkanımızın Röportajı haberi - VODASOFT Çağrı Merkezi | Call Center Services
ust_img

İzinli Pazarlama Yasası İle İlgili ÇMD Başkanımızın Röportajı

İzinli Pazarlama Yasası İle İlgili ÇMD Başkanımızın Röportajıfacebooktwitter
Vodasoft CCS olarak sizleri İzinli Pazarlama Yasası, etkileri ve hazırlıklar konusunda bilgilendirmeye devam etmekteyiz. Vodasoft CCS’in de yönetim kurulunda bulunduğı Çağrı Merkezleri Derneğimizin başkanı Sn. Metin TARAKÇI’nın CNBC-e’ye vermiş olduğu röportajı bilginize sunarız.

 

Konu: İzinli Pazralama Yasası Hakkında ÇMD Başkanı Metin Tarakçı’nın CNBC-e röportajı

 

Merhabalar,

 

Vodasoft CCS olarak sizleri İzinli Pazarlama Yasası, etkileri ve hazırlıklar konusunda bilgilendirmeye devam etmekteyiz.

 

Vodasoft CCS’in de yönetim kurulunda bulunduğı Çağrı Merkezleri Derneğimizin başkanı Sn. Metin TARAKÇI’nın CNBC-e’ye vermiş olduğu röportajı bilginize sunarız.

 

Kendisinin de belirttiği üzere, hem Vodasoft CCS, hem de ÇMD olara, markalarımızın izinli pazarlama altyapı hazırlıklarını tamamlamalarını sağlamaları amacıyla ek süre talebimizi ilgililere her fırsatta iletmekteyiz (2015 sonuna kadar). 

 

Sürenin kısa olması, konunun hassasiyetinin ve ciddiyetinin tam olarak kavranamamasından kaynaklı olarak, altyapısını henüz İYM‘ye hazır hale getirememiş firmalar/markalar mevcut. 

 

Birçok marka, izin alma ve çıkma altyapılarını hazırlayıp, çağrı merkezlerinde de bu yönde çalışmalar yapmaya başlasa da, hala birçok marka bu altyapıya ya hiç sahip değil, ya da bazı kanallar için kısmen sahip (Ör. SMS).

 

Bunun neticesi olarak, videoda da göreceğiniz gibi, izinsiz gönderimler veya aramalar ciddi oranda azalmış olsa da, henüz son bulmuş değil. Şikayet kanallarının işleyiş sürecinin yönetmelikte belirtilecek olması, bu konuda markaların daha az dikkatli davranmalarına neden olmuş durumda. Dolayısıyla, yönetmelik çıktığı zaman, uygulamlar da netleşecek ve artık şikayet süreçleri de işlemeye başlayacak. Bu konuda bakanlık tarafından yapılan bir duyuruyu da mesajın ilerleyen bölümlerinde bulacaksınız.

 

 

Video’da “Mevcut ticari ilişkinin” bulunması halinde izin durumu ve ZIMNİ izin ile ilgili bölümleri dikkatle dinlemenizi öneririz. Taslak yönetmelikte ZIMNİ izin kabul edilmemiş olsa da, binlerce marka, bir ihtimal kabul edilir beklentisiyle ZIMNİ izin uygulamalarını ve veritabanlarını muhafaza etmekteler. 

 

Video’yu şu bağlantıdan izleyebilrisiniz:

 

http://goo.gl/NHtMVM 

 

Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, İzinli pazarlama Yasası ile ilgili  Yönetmelik Taslağı"nın tamamlandığını ve yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi.

 

İlgili haber için:

 

http://goo.gl/XRM5vu 

 

Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Saygılarımızla,

 

 

 

 

 

Zekeriya ARSLAN

CEO

 

 

zarslan@vodasoft.com.tr

 

Vodasoft Call Center Services

Barbaros Mah. Nuhkuyusu Cad. No:30 

34662 Üsküdar-İstanbul

Tel : (90) 216 - 554 66 66

Fax : (90) 216 - 474 20 51